SENZACIJA U JEREVANU: Gibraltar sa bele tačke stigao do istorijske pobede!

lopta-seria-a-fudbal-football

Fudbalska reprezentacija Gibraltara ostvarila je istorijsku pobedu. Slavili su ka gosti protiv Jermenije u Jerevanu sa 1:0 u trećem kolu Lige nacija i to je bio prvi trijumf u takmičarskim utakmicama otkako igra ova selekcija.

Strelac pogotka vrednog tri boda bio je Džozef Čipolina u 50. minutu iz penala.

Osim toga, Gibraltar je bio u potpuno podređenom položaju tokom cele utakmice. Nasrtali su Jermeni ka golu protivnika, o čemu najbolje svedoči podatak o 34 šuta. Ipak, od toga je samo šest šuteva išlo u okvir.

Selekcija Gruzije je manje-više rutinski odradila posao u Tbilisiju protiv Andore i slavila sa 3:0. Na taj način Gruzija se potpuno učvrstila na liderskoj poziciji na tabeli.

Heroj domaćih navijača bio je dvostruki strelac, vezista Vako, koji je protivničku mrežu zatresao u 33. i 84. minutu. Gosti su u drugom minutu sudijske nadoknade ostali bez isključenog Vieire.

Konačan rezultat postavio je Jaba Kankava u petom minutu sudijske nadoknade.

Letonija je u utakmici odigranoj u Rigi osvojila samo bod protiv Kazahstana – bilo je 1:1. Gosti su poveli u 16. minutu preko Baktijora Žainudinova, a izjednačio je Arturs Karasauskas.