OSVETA SA KAMATOM: Moćna Zvezda deklasirala Budućnost u Podgorici!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost sa 87:71 u drugom kolu ABA lige.

Šampiona Srbije savladao je tim iz Podgorice dva puta u prethodne dve nedelje, pošto su bolji bili i u finalu Superkupa regionalnog takmičenja.

Izabranici Milana Tomića ostvarili su drugu pobedu u ABA ligi, dok je Budućnost pretrpela prvi poraz.

Zvezda u narednom kolu čeka Krku, dok Budućnost gostuje Igokei u Laktašima.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Perperoglu koji je ubacio 20 poena, Cirbes ga je pratio sa 19, Beron je ubacio 15, dok je Regland imao učinak od osam poena i 11 asistencija.

Tim Aleksandra Džikića predvodili su Nemanja Gordić i Alen Omić sa 11 poena, koji je imao i 11 skokova.

Zvezda je otvorila utakmicu veoma dobro i moglo je da se pretpostavi u kojem će smeru ići dalji tok meča. Posle sam seda minuta igre na semaforu bilo je 9:19 i to je bio prvi alarm za Aleksandra Džikića.

Do kraja deonice Budućnost je uspela da parira crveno-belima, pa je tako rezultat posle prvih 10 minuta bio 13:22. Posebno raspoložen u drugoj četvrtini bio je Stratos Perperoglu, koji je gotovo sve pogodio.

Regland je video sve na terenu, Cirbes je koristio svaku šansu i Zvezda je na pauzu otišla sa +14, 31:45.

Tokom treće deonice razlika je išla i preko 20 poena prednosti i videlo se da Budućnost nema šta da traži u ovom susretu. Nekoliko puta su uspeli da dođu na korak od jednocifrenog zaostatka, međtutim to se nijednom nije desilo.

Poslednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla i Zvezda je zasluženo pobedila u „Morači“ sa +16, 71:87.

Be the first to comment on "OSVETA SA KAMATOM: Moćna Zvezda deklasirala Budućnost u Podgorici!"