FOTO-FINIŠ ZA MEDALjU: Grujić i Novaković doneli Srbiju bronzu na SP!

Srpski kajakaši osvojili su još jednu medalju na Svetskom prvenstvu u portugalskom Montemor Ovelju. Nebojša Grujić i Marko Novaković doveslali su do bronze u disciplini kajak dvosed na 200 metara. U foto-finišu prošli su kroz cilj u vremenu 32.156 sekundi, zlato su osvojili Mađari Mark Balaška i Balaž Birkaš (31.873), a srebro Španci Saul Kravioto i Kristijan Toro (32.133).

– Još jedna u nizu medalja, dokazali smo da možemo konstantno da budemo u vrhu. Nijanse su odlučivale. Odskočili su Mađari, za koje se znalo da imaju jaku posadu. Možemo da budemo zadovoljni, ovo je četvrto svetsko prvenstvo na kojem osvajamo medalju – rekao je Nebojša Grujić.

Marko Novaković, drugi član bronzanog kajaka, ističe da je očekivao neizvesnu trku.

– Ovo je bilo pravo finale. Konkurencija je bila žestoka, plasman među tri najbrža čamca je ostvarenje našeg cilja. Svetska bronza je za nas veliki uspeh i motiv za još bolji rad u narednoj sezoni. Hvala svima koji su bili uz nas i koji nas podržavaju.

Milica Starović je u jednosedu na 500 metara bila osma u vremenu 1:52.199. Zlato je osvojila Danuta Kozak (Mađarska) – 1:47.254, srebro Lisa Karington (Novi Zeland) 1:47.984, a bronzu Volha Hudženka (Belorusija) – 1:48.724.

Osma je bila i Nikolina Mijušković u kanuu jednokleku na 200 metara. Svoje debitantsko finale na seniorskim svetskim prvenstvima mlada takmičarka je završila rezultatom 48.087 sekundi. Pobedila je Kanađanka Lorens Lapoint – 45.567, druga je bila Ruskinja Olesia Romašenko – 46.242, treća Poljakinja Dorota Borovska – 46.812.

Dvosed na 500 metara Starović/Bedeč je bio deveti rezultatom 1:49.919. Na postolju su se našle Ana Karas/Danuta Kozak (Mađarska) – 1:43.065, Lisa Karington/Ketlin Rajan (Novi Zeland) – 1:43.088 i Jasmin Fric/Stefi Krigenštajn (Nemačka) – 1:45589. Dragan Hančovski je u B finalu jednoseda na 1.000 metara bio osmi rezultatom 3:40.028.

Novosti

Be the first to comment on "FOTO-FINIŠ ZA MEDALjU: Grujić i Novaković doneli Srbiju bronzu na SP!"