marko-nikolic-partizan-fk

Fudbaleri mađarskog Videotona i grčkog PAOK-a plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Videoton je priredio iznenađenje eliminisavši bugarski Ludogorec, minimalnom pobedom u revanšu u Felčutu.

Bosanskohercegovački vezista Anel Hadžić je u poslednjem minutu prvog poluvremena postigao jedini gol u ovom dvomeču.

Tako je tim koji predvode partizanovci trener Marko Nikolić, te igrači Danko Lazović i braća Marko i Stefan Šćepović izborio duel sa švedskim Malmeom u trećoj rundi.

S druge strane, grčki PAOK je deklasirao u dvomeču prethodnih godina redovnog učesnika elitnog takmičenja Bazel.

PAOK je nakon 2:1 u Solunu demolirao Bazel na njegovom Sent Jakobs Parku sa 3:0, uz sjajan gol srpskog reprezentativca Aleksandra Prijovića.

Crno-beli su poveli u Švajcarskoj već u sedmom minutu preko Fernanda Varele, Bazel je tada krenuo na sve ili ništa, ali sve nedoumice u 52. minutu otklanja Prijović.

On je lobovao golmana domaćina Omlina sa ivice kaznenog prostora nakon ispucavanja njegovog čuvara mreže Pashalakisa.

Konačan rezultat postavio je Omar el Kaduri pola sata pre kraja utakmice. U nadoknadi vremena Kumart je sprečio Prijovića da postigne drugi gol na meču.

PAOK će u trećem kolu kvalifikacija za LŠ igrati sa šampionom Rusije Spartakom iz Moskve.

U utorak su u III kolo prošli Dinamo Zagreb, Škendija i Trnava.

Be the first to comment on "KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Marko Nikolić izbacio Ludogorec, Prijović i PAOK uništili Bazel!"