ZAVRŠEN POSAO: Radnički slavio i u revanšu i lagano prošao u drugo kolo!

Nišlije su prošle nedelje na stadionu Čair pobedili Gziru sa 4:0, pa su tako na Malti imali olakšan posao.

Jedini gol u današnjem trijumfu ekipe Nenada Lalatovića postigao je Radovan Pankov u osmom minutu na asistenciju Aleksandra Stanisavljevića.

Nišlije će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv boljeg iz duela izmedju Makabija iz Tel Aviva i madjarskog Ferencvaroša.
Radnički je u prvom poluvremenu imao više lopte u svom posedu, napadao je i stvarao šanse, dok je Gzira, baš kao i u Nišu, čekala svoje prilike iz kontranapada.

Ekipa sa Čaira je već u osmom minutu stigla do prednosti i tako praktično stavio tačku na ovaj dvomeč. Stanisavljević je izveo slobodan udarac sa desne strane, lopta je preletela sve igrače i na drugoj stativi stigla do Pankova koji je glavom pogodio mrežu Gzire.

Radnički je mogao i do ubedljivije prednosti u prvih 45 minuta, a najbolje prilike propustili su Stanisavljević i Grbić.

U nastavku meča nije bilo mnogo lepog fudbala, ni golova. Radnički je priveo meč kraju bez većih problema, kontrolišući dešavanja na terenu.

Utakmica ke odigrana pred nekoliko stotina navijača, medju kojima je bilo i stotinak pristalica Radničkog.

BETA

Be the first to comment on "ZAVRŠEN POSAO: Radnički slavio i u revanšu i lagano prošao u drugo kolo!"