KRISTIJANO NOSI PORTUGAL: Ronaldo glavom eliminisao Maroko sa Mundijala!

Fudbaleri Portugala ostvarili su prvu pobedu na Mundijalu, pošto su u drugom kolu grupe B savladali Maroko sa 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Kristijano Ronaldo, koji je u već u četvrtom minutu savladao čuvara mreže Maroka.

Ekipa Fernanda Santoša ovom pobedom došla je u veoma dobru priliku da se plasira u narednu fazu, pošto sada imaju četiri boda.

Sa druge strane, Maroko je doživeo drugi porazi izgubili su šanse da se prođu dalje jer nemaju niti jedan bod iz dva meča.

Drugi meč grupe igraju Španije i Iran od 20 časova.

Na stadionu Lužnjiki u Moskvi nismo gledali preterano lepu igru, a sve zbog ranog gola Portugala koji se ubrzo zatvorio i umrtvio igru. Koliko su šampioni Evrope bili pasivni govori podatak da su imali samo dva šuta u okvir gola.

Tokom drugog poluvremena Portugal se totalno povukao i gotovo da nisu prešli polovinu terena. Maroko je imao dobre šanse, ali Benatija, Zijeh i Belanda nisu imali sreće, odbrana Portugal je izdržala i na kraju su izabranici selektora Santoša došli do pobede.

Ronaldo je na ovom meču oborio rekord Ferenca Puškaša po broju golova za nacionalni tim, pošto je pogotkom protiv Maroka došao do 85, čime je legendarnog mađarskog fudbalera ostavio iza sebe (84).

Portugal naredni meč igra 25. protiv Irana, dok će se Maroko istog dana oprostiti od SP na duelu sa Španijom.

Be the first to comment on "KRISTIJANO NOSI PORTUGAL: Ronaldo glavom eliminisao Maroko sa Mundijala!"