SA PENALA DO BODOVA: Grankvist doneo pobedu Šveđanima!

Fudbalska reprezentacija Švedske pobedila je danas u Nižnjem Novgorodu selekciju Južne Koreje sa 1:0, u utakmici prvog kola Grupe F Svetskog prvenstva.

Strelac jedinog gola na meču bio je Andreas Grankvist u 65. minutu iz jedanaesterca.

Švedska je u prvom poluvremenu imala više lopte u svom posedu, kontrolisala je igru, ali je stvorila samo jednu pravu priliku za gol. Markus Berg je u 21. minutu ostao sam ispred golmana Južne Koreje, ali je Čo sjajno intervenisao i spasio svoj gol.

Na početku drugog poluvremena obe ekipe su pokušavale, ali se na gol čekalo do 65. minuta kada je Grankvist realizovao penal. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Viktor Klason, a sudija je tek nakon konsultacija s VAR sistemom pokazao na belu tačku.

Južna Koreja je u finišu meča sve karte bacila na napad, ali je Švedska uspela da se obrani.

Fudbaleri Meksika su u prvom meču Grupe F juče pobedili Nemačku sa 1:0.

U drugom kolu sastaće se Južna Koreja i Meksiko, odnosno Nemačka i Švedska.

BETA

Be the first to comment on "SA PENALA DO BODOVA: Grankvist doneo pobedu Šveđanima!"