SL: Feldin trojkom srušio FMP, Zvezda kroz „pakao“ do 1-0!

Košarkaši Crvene zvezde poveli su 1-0 u finalnoj seriji Superlige Srbije protiv FMP, pošto su u dramatičnoj završnici slavili rezultatom 84:83.

Odlučujuće poene postigao je Džejms Feldin 12 sekundi pre kraja, kada je na asistenciju Tejlora Ročestija, jednog od najboljih pojedinaca, postigao trojku i postavio konačan rezultat.

Poslednji napad imalu su gosti, ali je Stefan Pot uprkos tome što je imao prednost, promašio polaganje i ‘crveno-beli’ su došli do prvog trijumfa.

Meč u gotovo praznoj hali ’Aleksandar Nikolić’ počeo je odličnom rolom Nenadića koji je vrlo brzo došao do dvocifrenog broja poena i omogućio gostima prednost. Sa druge strane, Zvezda je uspevala da parira uprkos slabom šutu sa distance, pa je prva četvrtina, inače veoma efikasna, prošla u potpunom egalu.

Međutim, drugih 10 minuta bilo je veoma teško za gledanje – mnogo promašaja na obe strane, veliki broj prekida i faulova, što se odrazilo na rezultat.

’Crveno-beli’ su na suv kvalitet uspeli da stignu do vođstva i na pauzu odu sa košem prednosti – 38:36.

Pobednik će biti ekipa koja stigne prva do tri pobede, a drugi meč na programu je u subotu od 18 časova.

Be the first to comment on "SL: Feldin trojkom srušio FMP, Zvezda kroz „pakao“ do 1-0!"