PARNI VALjAK SAMLEO MEGU: Partizan ubedljivom pobedom započeo plej-of!

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Bemaks sa 97:68, u prvom meču četvrtine finala plej-ofa Superlige Srbije.

Izabranici Nenada Čanka zasluženo su došli do trijumfa i vođstva u seriji, a najzaslužniji za to bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 14 poena i osam asistencija.

Njega su pratili Gagić i Marinković sa 16, odnosno 15 poena, dok je Veličković ubacio 13.

U poraženom sastavu odličan bio je Goga Bitadze sa 17 poena i šest skokova.

Partizan je furiozno otvorio utakmicu i već posle dve minuta igre imao velikih +8, 10:2. Očekivalo se da crno-beli nastave u istom ritmu, međutim Mega je odgovorila i posle prve deonice bilo je samo 22:20.

Crno-beli odlično su krenuli i drugu deonici, ali za razliku od prve sada nisu ispustili prednost i na pauzu od 15 minuta otišlo se sa rezultatom 44:34.

Partizan je i treću deonicu veoma dobro započeo i od tada nije više ispuštao prednost. Razlika je išla i do +25, a mladi tim Mege nije nikako uspeo da uhvati priključak, kao što je činio u prvoj i drugoj deonici.

Ekipa Nenada Čanka lako je privela utakmicu kraju i zasluženo je došla do vođstva u seriji 1-0. Naredna utakmica igra se u četvrtak od 18 časova, a Partizan će biti gost.

Be the first to comment on "PARNI VALjAK SAMLEO MEGU: Partizan ubedljivom pobedom započeo plej-of!"