Fudbaleri Mančester junajteda savladali su najvećeg rivala Liverpul 2:1 (2:0) u jubilarnom 200. Liverpul je imao apsolutnu kontrolu nad ritmom utakmice od prvog do poslednjeg minuta, ali je Junajted „slomio“ rivala iz dve sjajne i skoro identične akcije.

Žoze Murinjo nadmudrio je Jirgena Klopa i dobio direktan obračun u borbi za drugo mesto u Premijer ligi.

Oba puta je David de Hea ispucao loptu, oba puta je Romelu Lukaku dobijao vazdušne duele duboko na teritoriji Liverpula, a potom dva puta Markus Rašford nadmudrio svog čuvara Aleksander-Arnolda i matirao nemoćnog Karijusa.

Liverpul je u drugom poluvremenu konačno zaustavio Lukakua i potpuno neutralisao napad Junajteda, da bi se vratili u igru 25 minuta pre kraja zahvaljujući neobičnom autogolu Erika Bajia.

„Crveni“ su dominirali u poslednjih 20 minuta, konstantno pritiskali odbranu Junajteda, ali nisu uspeli više nijednom da konkretno zaprete De Hei i golu domaćina.

Tako je Rašford postao junak 200. derbija i prve pobede u odbračunima ova dva velikana posle četiri uzastopna remija.

Murinjo je tek drugi put u karijeri slavio protiv Klopa, iako na ovom meču nije mogao da računa na svog najskupljeg igrača Pola Pogbu.

Junajted osam kola pre kraja sezone ima pet bodova više od Liverpula na drugoj poziciji.

Be the first to comment on "MURINjOVA LEKCIJA KLOPU: Rašford srušio Liverpul, Junajted se osamio na drugom mestu!"