Na „Ramon Sančez Pishuanu“ su mreže mirovale u duelu domaćina i Mančester junajteda. Italijanski tim izgubio u Ukrajini

Duelima u Sevilji i Harkovu su završeni svi mečevi prvog kola osmine finala Lige šampiona.

Na „Ramon Sančez Pishuanu“ nije bilo golova, dok je Šahtjor na stadionu Metalista savladao Romu sa 2:1 (0:1).

U Španiji je domaćin bio bolji rival, stvorio više šansi, ali su gosti postigli gol preko Lukakua u 83. minutu. Međutim, ubrzo je poništen zbog igranja rukom belgijskog napadača, tako da se očekuje znatno zanimljiviji drugi susret na „Old Trafordu“.

„Vučica“ je odlično krenula u Ukrajini. Džeko je asistirao Underu koji u 41. minutu dovodi goste u vođstvo. Ubrzo po povratku na teren, u 52. minutu, izjednačenje.

Rakicki je skoro pa od svog šesnaesterca poslao dugu loptu napred, niko od igrača Rome to nije presekao, a Fereira je sjajnom fintom izbacio čuvara i matirao Alisona.

Konačan rezultat je postavio Fred u 71. minutu iz slobodnog udarca. Sa nekih 25 metara je snažno i precizno šutirao, lopta je od prečke završila iza gol-linije, a pokušaj odbrane je samo dodatno ulepšao pogodak.

Kada su srpski reprezentativci u pitanju, Nemanja Matić (Junajted) i Aleksandar Kolarov (Roma) su bili na terenu svih 90 minuta.