Fudbaleri Liverpula rutinski su slavili u Sautemptonu sa 2:0 (2:0), u pretposlednjem meču 27. kola engleske Premijer lige.

„Redsi“ su meč na Sent Meriju rešili u prvom poluvremenu zahvaljujući tandemu Mohamed Salah i Roberto Firmino.

Egipćanin je u šestom minutu asistirao Brazilcu za 1:0, da bi u 42. zamenili ugole, Firmino je proigrao Salaha za 2:0.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je imao nekoliko dobrih poteza u završnici napada, ali njegovi saigrači nisu imali rešenje za odbranu Liverpula.

„Redsi“ su zadržali treću poziciju na tabeli i približili se drugoplasiranom Mančester junajtedu na samo dva boda, dok je Sautempton prvim porazom posle četiri kola skliznuo u zonu ispadanja.