CRVENO-BELI RAZBILI MANEKENE: Zvezda stotkom srušila Armani!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Armani iz Milana sa 100:89 u 22. kolu Evrolige.

Izabranici Dušana Alimpijevića stigli su do devete pobede u Evroligi, dok je klub iz Italije pretrpeo 15. poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Lesor (10sk) i Janković sa 15 poena, dok je Ročesti ostvario učinak od 14 poena i devet asistencija.

Kod gostiju istakao se Kuzminskas sa 17 poena, dok je 15 postigao Vladimir Micov.

Kao što je očekivano na početku meča gledali smo brzu košarku, a u istom ritmu se igralo i u nastavku duela.

Tokom prve deonice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a posle deset minuta igre Zvezda je vodila sa 23:20.

U drugoj četvrtini aktuelni šampion Srbije i regiona uspeo je da se odlepi na preko deset poena, ali su Gaudlok, Tiodor i Micov vratili Armani na pristojan zaostatak.

Za Zvezdu odlično poluvreme su odigrali Ročesti i Dangubić, dok je dobru podršku dao i Matijas Lesor sa čak pet ofanzinih skokova u ovom delu meča.

Posle 20 minuta igre crveno-beli imali su +5, 50:45.

Tokom trećeg kvartala igre gledali smo preslikanu igru kao u prve dve četvrtine. Zvezda je kontrolisala ritam meča, a Armani je stalno bio na zaostatku od 5-12 poena.

Zvezda je otpor Milana slomila u poslednjih pet minuta utakmice i na kraju zasluženo došla do devete pobede u Evroligi.

Be the first to comment on "CRVENO-BELI RAZBILI MANEKENE: Zvezda stotkom srušila Armani!"