BORIO SE KOLIKO JE MOGAO: Kveri bolji od Đerea, Amerika povela sa 1:0!

Teniseri SAD poveli su u Nišu preokretom Sema Kverija protiv Lasla Đerea za 6:7 (4), 6:2, 7:5, 6:4. Bio je to njihov prvi medjusobni meč, a znatno iskusniji Amerikanac slavio je posle 185 minuta igre.

Đere je sjajno krenuo i posle žestoke borbe dobio prvi set u taj-brejku. Međutim, to je razbudilo Amerikanca koji na ubedljiv način, sa dva lagana brejka poravnava na 1-1.

U trećem setu Đere uspeva da spasi četiri brejk šanse Kverija u prvom gemu, dobro mu je parirao u nastavku seta, ali kada se očekivao novi taj-brejk, Srbin gubi koncentraciju, a Amerikanac to odmah koristi i brejkom preokreće na 2-1.

Amerikanac odlučujući set rešava već u prvom gemu, odmah stiže do brejk prilike koju ne propušta, Đere u osmom gemu stižedo dve brejk lopte, ali ih ne koristi, pa Kveri privodi meč kraju za vođstvo SAD.

Be the first to comment on "BORIO SE KOLIKO JE MOGAO: Kveri bolji od Đerea, Amerika povela sa 1:0!"