ŠOKANTNA ZAVRŠNICA U BELORUSIJI: Ivanić u 95. minutu doneo BATE-u šampionsku titulu!

Šokantna završnica beloruskog fudbalskog prvenstva.

BATE Borisov je u 95. minutu golom Mirka Ivanića stigao do nove titule šampiona.

Zvezdinom rivalu iz grupe bio je potreban samo bod u meču sa Gorodejom. Domaćin nije hteo olako da se preda, pa su protiv favorizovanog BATE-a poveli sa 3:1.

Činilo se da će titula posle dugo vremema otići Dinamo Minsku. Ipak, BATE je uspeo da se spasi.

Prvo je na 3:2 smanjio sa penala Rodionov, a onda je u 95. minutu Ivanić postigao drugi gol na meču i tako doneo veliko slavlje gostujućim igračima i navijačima.

Dinamo Minsk je pobedio Vitebsk sa 4:1, ali titula im je izmakla u poslednjim sekundama.

Šahtjor Soligorsk je takođe mogao do titule u poslednjem kolu, ali su doživeli poraz od Nemana 3:1, pa su prvenstvo završili na trećem mestu.