KUP SRBIJE: Partizan lako slavio u Boljevcima, Napredak izbacio Bežaniju (VIDEO)

Crno-beli su golovima Leandra Tavambe, Marka Jevotivća i Ognjena Ožegovića savladali Rtanji iz Boljevca rezultatom 3:0 i tako se plasirali u osminu-finala Kupa Srbije.

Partizan je poveo u 35. minutu nakon centaršuta Petra Đuričkovića, kada je stameni Kamerunac glavom matirao Miloševića i tako postavio rezultat za poluvreme.

U drugom poluvremenu, klub iz Humske je posle šuta Saše Ilića dobio penal, jer je štoper Rtnja Đoković igrao rukom. Jedanaesterac je realizovao u 70. minutu Marko Jevtović i povećao tako na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Ognjen Ožegović u 86. minutu nakon asistencije Jevtovića.

Đukić je izveo skoro najjači sastav: Jovičić – Nemanja R. Miletić, Milan Mitrović, Bojan Ostojić, Nemanja G. Miletić – Everton, Marko Jevtović – Petar Đuričković, Sejduba Suma, Teofilus Slomon – Leandre Tavamba. Šanse su još dobili Saša Ilić (zamenio Solomona), Ognjen Ožegović (zamenio Tavambu) i Svetozar Marković (zamenio Ostojića).

POGLEDAJTE U ČIJEM DRESU JE NASTUPAO GOLMAN RTNJA

Napredak je savladao Bežaniju u gostima 1:0 golom u 76. minutu.

Od 18 časova Crvena Zvezda u Kupu Srbije dočekuje Dinamo iz Vranja, u istom terminu Slobodan dočekuje Borac iz Čačka.