REDSI RAZBIJENI NA ETIHADU: Mančester Siti petardirao desetkovani Liverpul!

Ekipa Mančester Sitija ubedljivo je savladala Liverpul na Etihadu 5:0 u derbiju četvrtog kola Premijer lige.

Meč je obeležila situacija iz 37. minuta kad je posle sudara Manea i Edersona na 20 metara od gola, napadač Redsa, zbog visoko podignute noge i udarca u glavu brazilskog golmana, dobio direktan crveni karton.

U narednih nekoliko minuta Edersonu je ukazivana medicinska pomoć, posle čega je on na nosilima iznet sa terena.

Do tog trenutka, Liverpul je bio bolji tim, uprkos vođstvu Sitija preko Aguera u 24. minutu.

Sa igračem više Siti je dominirao na terenu u potpunosti pa stoga i nečudi ovako ubedljiv rezultat na kraju.

Žezus je golovima šestom minutu nadoknade prvog dela i na startu drugog, u 53. minutu, rešio pitanje pobednika. Do kraja meča šansu sa klupe je iskoristio i Sane, koji je bio strelac u 77. i 91. minutu.

To je prva pobeda Sitija posle pet mečeva protiv Liverpula i najubedljiviji poraz koji je Jirgen Klop doživeo kao trener.

Posle ove pobede Građani imaju 10 bodova, dok je Liverpul ostao na sedam.