BITKA ZA RUSIJU: Danska deklasirala Poljsku, Kejn konačno proradio, Humels doneo sedmi trijumf Nemcima!

Reprezentacija Nemačke zadržala je stoprocentan učinak u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

‘Elf’ je u sedmoj rundi grupe C bio bolji od Češke Republike kao gost u dramatičnoj završnici – 2:1 (1:0).

Timo Verner doveo je prvake sveta do vođstva već u četvrtom minutu, da bismo na naredno uzbuđenje morali da čekamo sve do poslednjih petanestak minuta meča.

Najpre je u 78. minutu Vladimir Darida postigao spektakularan pogodak sa 25 metara, pogodivši sam rogalj gola Mark Andrea Ter Štegena, ali to nije bilo dovoljno da se prekine niz Nemaca.

Deset minuta posle izjednačenja, Toni Kros idelano je centrirao iz prekida, a Mats Humels glavom doneo novi trijumf svom timu.

U preostala dva susreta ove grupe, Norvežani su kao domaćini bili bolji od Azerbejdžana 2:0 (2.0), dok se Severna Irska učvrstila na drugom mestu sigurnim trijumfom u San Marinu – 3:0 (0:0).

U grupi F takođe nije iznenađenja, a svoj put ka još jednom Mundijalu nastavila je Engleska laganom pobedom na Malti

Za petu pobedu ‘Gordog albiona’ i ostanak na čelu tabele pogađali su Hari Kejn u 53. i 92, Rajan Bertrand u 86. i Dani Velbek u 86. minutu.

Slovaci su pred svojim navijačima minimalnim rezultatom, pogotkom Adama Nemeca u 81. minutu, porazili Sloveniju i upisali nova veoma važna tri boda.

Slovačka je sada druga sa 15 bodova, dva manje od Engleske, ali četiri više od Škotske i upravo Slovenije.

U poslednjem meču ove grupe, Škotska je lako došla do pobede u Litvaniji – 3:0 (2:0).