ŠOK U LONDONU: Bolt ostao bez zlatne medalje, Getlin novi šampion sveta!

Jusein Bolt nažalost nije uspeo da osvoji četvrtu zlatnu medalju u disciplini 100 metara na Svetskom prvenstvu.

U spektakularnom finalu na Olimpijskom stadionu u Londonu prvo mesto osvojio je Amerikanac Džastin Getlin sa vremenom 9.92, drugi je bio Kristijan Kolman sa 9.94, a Bolt je osvojio bronzu sa vremenom 9.95.

Getlin je tako stigao do svog drugog zlata na SP nakon 2005. godine. Ipak, u njegovoj karijeri zauvek će ostati velika mrlja, pošto je dva puta bio suspendovan zbog dopinga.

Na večerašnjoj trci presudio je veoma loš start najboljeg atletičara u istoriji sporta. Bolt je polako sustizao konkurente, ali ovoga puta mu je malo nedostajalo da dođe do zlata.

Amerikanac Getlin je izviždan od strane publike u Londonu, a zatim se poklonio Juseinu Boltu.

Usledile su višeminutne ovacije celog stadiona Juseinu Boltu, koji je večeras istrčao svoju poslednju trku na 100 metara.

Jamajčanin će imati priliku da se od atletike oprosti kao šampion u u štafeti 4×100 metara, koja je na programu sledeće subote.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta to možete učiniti klikom na neku od reklama, vas ništa ne košta, a nama mnogo znači!