CRVENO-BELI ISPUSTILI DOBIJEN MEČ: Glupost Anđelkovića koštala Zvezdu pobede u Pavlodaru! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su danas nerešeno 1:1 sa Irtišom u Kazahstanu, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Zvezda je vodila golom Ričmonda Boaćija iz penala u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Stefan Živković, takodje iz jedanaesterca u nadoknadi vremena.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Beogradu.

Zvezda je u prvoj utakmici do prednosti došla iz penala koji je iznudio Gelor Kanga, posle prekršaja koji je napravio srpski fudbaler iz Irtiša Mario Maslać.

Crveno-beli su bili bolji rival, ali nisu imali ozbiljnijih prilika. Najbolju je propustio Nenad Milijaš, kome je golman Irtiša David Lorija odbranio šut iz slobodnog udarca sa 25 metara.

Levi bek srpskog kluba Dušan Andjelković napravio je veliku glupost kada je igrao rukom u svom kaznenom prostoru u 92. minutu, a Živković je potom iz penala bez problema savladao Filipa Manojlovića.

Utakmica je igrana pred oko osam hiljada ljudi na centralnom stadionu u Pavlodaru, od čega 30 navijača Crvene zvezde.