VOJVODINA SAVLADALA SLOVAKE: Minimala prednost Novosađana protiv Ružomberoka

Fudbaleri Vojvodine pobedili su večeras u Novom Sadu slovački Ružomberok sa 2:1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Oba pogotka za Vojvodinu postigao je Filip Malbašić, u osmom i 21. minutu, dok je strelac za Ružomberok bio Erik Danijel u 81. minutu.

Novosadska ekipa je u prvom poluvremenu dominirala na terenu i iskoristila svoje šanse, pa je već posle 45 minuta imala vodjstvo od 2:0.

Malbašić je doneo prednost Vojvodini u osmom minutu sjajnim udarcem sa dvadesetak metara, da bi u 21. minutu iskoristio dobro dodavanje Dženana Burekovića s leve strane i lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora još jednom pogodio mrežu slovačkog tima.

Nikola Trujić i Bogdan Planić su u drugom poluvremenu propustili nekoliko prilika i u momentima kada nije izgledalo da će Vojvodina pokleknuti, Ružomberok je postigao vrlo bitan gol. Strelac je bio Danijel u 81. minutu.

Revanš meč igra se za nedelju dana u Slovačkoj.