NOLE SVE BOLJI: Đoković bez mnogo muke pobedio nezgodnog Aguta za četvrtfinale Rima!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Novak je u trećem kolu savladao Roberta Bautistu Aguta sa 2:0 (6:4, 6:4) posle 101 minuta igre.

Ovo je bio sedmi međusobni duel Srbina i Španca, i šesta pobeda Đokovića.

U borbi za polufinale Novak će igrati protiv pobednika meča Kei Nišikori/Huan Martin del Potro.

Posle izjednačenog početka prvog seta, u kome u uvodnih šest gemova nije bilo brejk lopti, Đoković je prvi stigao do brejka. U sedmom gemu oduzeo je servis rivalu, poveo sa 4:3 i bez problema priveo ovaj deo igre kraju, pa je posle 44 minuta vodio sa 1:0.

Đoković je nastavio sa dobrom igrom i u drugom setu, što mu se isplatilo već u trećem gemu, kada je napravio brejk. Ipak, Agut se nije predavao, pa u šestom gemu pravi ribrejk i vraća se u set. Ključan gem bio je deveti, Španac je servirao, a Novak je iskoristio četvrtu brejk loptu da povede sa 5:4. Đoković je u narednom gemu lako odservirao za prolazak u četvrtfinale.

Ono što može da raduje je sve sigurnija Novakova igra, sa dosta manje oscilacija nego u prethodnom periodu.