PIROVA POBEDA ČUKARIČKOG: Brđani slavili na Marakani, ali Zvezda prošla u finale

crvena-zvezda-fk-2017

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije, iako su danas u revanš utakmici polufinala izgubili od Čukaričkog sa 1:2.

Zvezda je posle pobede u prvoj utakmici sa 4:1, u revanšu izgubila na svom terenu od Čukaričkog sa 1:2.

Čukarički je vodio sa 2:0 pred oko 4.500 ljudi na stadionu „Rajko Mitić“. Ognjen Ožegović je postigao pogodak u četvrtom, a Nemanja Milić autogol u 55. minutu.

Kod oba gola gostiju loše je intervenisao golman crveno-belih Filip Manojlović.

Zvezda je smanjila zaostatak u 76. minutu golom Ričmonda Boaćija iz penala, koji je arbitar Marko Popović dosudio pošto je odbrambeni igrač Čukaričkog Boris Kopitović igrao rukom u kaznenom prostoru.

Čukarički je pred kraj mogao i do trećeg gola, imao je nekoliko prilika iz kontranapada, ali je Manojlović u 84. minutu odlično izašao i sprečio Nemanju Radonjića da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu.

Zvezda je tako izgubila u prvoj utakmici otkako je trener Miodrag Božović napustio ekipu, a preuzeo je Boško Djurovski.

Finale Kupa Srbije igraće se 27. maja, a protivnik Zvezdi biće poznat sutra, kada će Partizan i Vojvodina igrati revanš polufinala u Beogradu. Prva utakmica te dve ekipe završena je bez golova.