HOLANĐANI OTVORILI VRATA FINALA: Ajaks pregazio Lion u Amsterdamu (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa savladali su Lion sa 4:1 u prvom polufinalnom meču Lige Evrope.

Holanđani su u Amsterdamu na taj način stekli ogromnu prednost pred revanš za osam dana u Lionu.

Traore i Dolberg su postigli golove u prvom poluvremenu za domaćina. Veliku prednost od 3:0 doneo je Junes u 49. minutu. Lionu je nadu vratio Valbuena pogodkom u 66. minutu, ali je Ajaks drugom golom Traorea u 71. minutu stigao do ubedljivih 4:1.

Revanš u Francuskoj je na programu sledećeg četvrtka. Ajaks jeste stekao veliku prednost, ali do poslednjeg minuta ne treba otpisivati ekipu Liona.

Fudbaleri Ajaksa nastavili su neverovatan niz u kome ne znaju za poraz na svom terenu 21 utakmicu.

Prva utakmica drugog polufinalnog para, Selte i Mančester Junajteda, igra se sutra sa početkom od 21:05.