ČUDAN MEČ U MAJAMIJU: Nadal se obrukao u prvom setu, pa počistio Kolšrajbera

Rafael Nadal je obezbedio plasman u četvrto kolo Mastersa u Majamiju.

Španac je u jednom veoma čudnom meču savladao posle preokreta Filipa Kolšrajbera sa 2:1 (0:6, 6:2, 6:3) za 100 minuta igre.

U prvom setu Kolšrajber je odigrao neverovatno, potpuno je nadigrao Nadala. Nemac je ovaj set rešio u korist sa ogromnih 6:0. Možda Nadal više ne igra kao u najboljim danima, ali ga odavno niko nije ovako porazio u nekom setu. Imao je i Španac svoje šanse da osvoji bar neki gem, ali se Kolšrajber znalački odbranio u takvim situacijama.

Ipak, videvši da je vrag odneo šalu Rafa je ubacio u veću brzinu. Naredna dva seta osvojio je brzo, lako i ubedljivo. Kolšrajber je sve svoje adute ispucao u prvom setu, pa je u preostala dva uspeo da osvoji samo pet gemova.

Bio je ovo 16 međusobni duel dva tenisera i 15 pobeda Rafaela Nadala!

Nadal u osmini finala igra protiv Nikolasa Maua.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama. Vas ništa ne košta, a nama mnogo znači!