SRPSKO-RUSKI SPEKTAKL U LJUTICE BOGDANA: Zvezda pobedila Spartak posle preokreta (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak iz Moskve 2:1 (1:1), posle preokreta pred oko 20.000 navijača na „Rajku Mitiću“.

Prijateljski meč dva crveno-bela tima obeležio je spektakularan pogodak Gelora Kange, za izjednačenje u 44. minutu.

Gosti iz Moskve su poveli golom Melgareha u 26. minutu, nakon usporene i anemične reakcije Zvezdine odbrane.

Crvena Zvezda je bila konkretniji rival u nastavku meča. Najlepši momenat utakmice dogodio se u 44. minutu kada je Kanga postigao spektakularni pogodak.

Trijumf srpskom šampionu doneo je Nemanja Milić, Boaći je ukrao loptu posle loše reakcije odbrane Spartaka i uposlio Milića koji je postavio konačan rezultat.

Dvojica trenera, Miodrag Božović i Masimo Karera, iskoristila su karakter meča i odsustvo nekoliko prvotimaca zbog reprezentativnih obaveza da šansu ukažu i igračima sa slabijom minutažom.

Prava je šteta što navijači na stadionu nisu mogli da vide šestoricu reprezentativaca Rusije u ekipi Spartaka kao i najboljeg igrača Kvinsija Promesa.

Ovo je bio drugi prijateljski meč dva tima u poslednje tri godine, Zvezda je gostovala Spartaka na otvaranju novog stadiona „Atrkijtije“ arene u septembru 2014.