DUCI POSLAO JASNU PORUKU ENDIJU: Lajović pobedio 30. nosioca i bacio rukavicu u lice Mareju!

Srpski teniser Dušan Lajović nastavio je sa dobrim rezultatima na Mastersu u Indijan Velsu.

Duci je u drugom kolu savladao 30. nosioca i nekada 15. tenisera sveta Felisijana Lopeza sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:6) posle 119 minuta igre.

Lajović je odigrao perfektno prvi set. On je dva puta oduzeo servis Špancu, a tokom svojih gemova bio je prilično siguran, pa je posle 31 minuta stigao do 6:2 i 1:0.

U drugom setu viđena je izjednačena borba, ali je Lajović nažalost bio taj koji je poklekao. Lopez je napravio brejk u sedmom gemu i kasnije bez problema priveo set kraju i sa 6:4 izjednačio na 1:1.

Treći set je bio jedini u kome nijedan teniser nije napravio brejk. Duci je u osmom gemu imao jedinu brejk šansu u setu. Pobednik se odlučivao u taj-brejku. Tamo se daleko bolje snašao srpski teniser. Lajović je lako i brzo stigao do 5:1. Posle problema više nije bilo, Lajović je slavio u 13. gemu sa 7:2 i tako obezbedio plasman u treće kolo.

Ducija u narednoj rundi očekuje okršaj sa pobednikom duela Marej Pospišil, koji je na programu kasnije večeras.

Bio je ovo drugi meč dvojice tenisera i prva pobeda Lajovića.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama. Vas ništa ne košta, a nama mnogo znači!