STAROJ DAMI PRIPAO VELIKI DERBI: Juventus u 97. minutu sa bele tačke srušio Milan (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa salvadali su Milan sa 2:1 u jednom od najvećih derbija italijanskog i evropskog fudbala.

Stara dama je povela golom Benatije u 30. minutu. Ipak, Milan preko Bake poravnava rezultat do kraja poluvremena. U prvih 45 minuta Juve je bio daleko bolji tim, imali su 13 šuteva, naspram dva koliko su imali gosti.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku utakmice, Alegrijev tim je bio taj koji se za sve pitao, ali je falio gol. Milan je odolevao sve do sudijske nadoknade. Suso je u 93. minutu zbog drugog žutog kartona, isključen iz igre. Iguain je zatim propustio dve velike prilike da crno-belima donese pobedu. Ipak, uzbuđenja se nisu završila. De Šiljo je u 97. minutu u svom šesnaestercu igrao rukom, a sudija Masa pokazuje na belu tačku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Paolo Dibala, pa je Juventus stigao do velike pobede.

Ovim trijumfom Stara dama je učvrstila prvo mesto i sada ima 70 bodova. Sa druge strane Milan se posle novog poraza nalazi u teškoj situaciji i sledi mu velika borba za mesto koje vodi u Evropu.