SREĆA NA STRANI CRNO-BELIH: Partizan slavio u poslednjim sekundama meča

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Zadar sa 87:86 (23:20, 24:24, 18:17, 22:25), u 23. kolu Jadranske lige.

Ovo je Partizanu bila 17. pobeda, koliko ima i Cedevita, koja kasnije danas igra u gostima protiv Karpoša. Ako zagrebačka ekipa tu izgubi, crno-beli će se popeti na drugo mesto. Zadar je ostao poslednji na tabeli sa sedam pobeda.

Partizan je ponovo igrao oslabljen zbog bolesti. Ekipu nije vodio prvi trener Aleksandar Džikić, a u sastavu nije bilo Vilijema Hečera, Vanje Marinkovića i Miloša Koprivice, dok Džamont Gordon nije ulazio u igru. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Birčević sa 26 poena, dok je Uroš Luković postigao 19, a Adin Vrabac 11.

Najefikasniji u Zadru bio je Boris Barać sa 27 poena.

Meč pred oko 3.000 ljudi u dvorani „Aleksandar Nikolić“ bio je vrlo neizvestan i rešen je u poslednjim sekundama.

Zadar je prvi poveo, ali je Partizan preokrenuo rezultat kad je počeo da pogadja i poveo. Posle toga su gosti serijom „trojki“ ponovo stekli vodjstvo. Zadrani su u drugoj četvrtini pogodili prvih pet šuteva za tri poena i poveli 39:34.

Crno-beli su posle toga uspeli da stignu, predvodjeni Vrapcem i Birčevićem, i na poluvreme su otišli sa tri poena prednosti, 47:44.

Na početku drugog poluvremena, počeli su da pogadjaju i ostali igrači Zadra, koji je opet poveo, posle čega se igralo koš za koš, gde su gosti uglavnom vodili, ali ne više od tri poena. Partizan je u poslednjem minutu treće četvrtine košem Uroša Lukovića i „trojkom“ Birčevića preokrenuo i poveo 65:61.

Luković je u poslednjoj četvrtini poveo Partizan do vodjstva 79:67, najvećeg do tada na meču. Zadar je posle toga uporno i polako prilazio, da bi 30 sekundi pre kraja prišao na dva poena zaostatka 85:83.

Frenk Robinson je posle toga fauliran, ali je promašio oba bacanja, što je omogućilo Maju Kovačeviću da postigne „trojku“ i donese Zadru prednost od 86:85, 10,4 sekundi pre kraja. Partizan je brzo izveo napad, a Luković je pet sekundi pre kraja zakucao loptu u koš. Zadar je brzo izveo napad, ali je Kovačević promašio šut za tri poena i pobedu.