TITULA SVE BLIŽA: Milojević savladao nekadašnjeg TOP 50 tenisera i otišao u finale turnira u Tempeu!

Mladi srpski teniser Nikola Milojević se plasirao u finale čelendžera u američkom Tempeu.

Nikola je u polufinalu bio bolji od šestog nosioca i nekada 43. igrača sveta Tejmuraza Gabašvilija. Rezultat je bio 2:0 (7:6, 6:4), a meč je trajao 117 minuta.

U prvom setu viđena je velika borba, Gabašvili je prvi stigao do brejka. Ipak, Gruzijac je servirao za set pri rezultatu 5:4 kada je Milojević vratio brejk. U narednom gemu Nikola je spasao dve set lopte, a zatim napravio novi brejk i poveo sa 6:5. Ipak, nije uspeo da na svoj servis stigne do osvajanja prvog seta, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku. Srbin se tamo bolje snašao, pa je rezultatom 7:3 stigao do vođstva od 1:0.

U drugom setu je bio pravi festival brejkova, ali srećom Milojević ih je napravio više od svog rivala, pa je sa 6:4 stigao do velikog trijumfa i plasmana u finale.

Tamo će ga čekati bolji iz duela Sandgren Novikov.