PROVUKAO SE JUNAJTED: Pirova pobeda Hala u debiju Lazara Markovića, Mančester ide na Vembli! (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda drugi su finalisti Liga kupa.

Oni su posle trijumfa u prvom meču na Old Trafordu od 2:o, doživeli porau u revanšu na gostovanju Halu. Domaćin je slavio sa 2:1, ali to mu nije bilo dovoljno da izbori plasman u finale.

Hal je poveo golom Tima Hadlstona sa bele tačke u 35. minutu. Domaći fudbaleri su bili bolji tim u prvom poluvremenu, potpuno su nadigrali goste iz Mančestera. U drugom poluvremenu ekipa Žozea Murinja zaigrala je malo bolje i preko Pola Pogbe je stigla do izjednačenja u 66. minutu. Pre ovog izjednačujućeg pogodka, u 59. minutu na teren je ušao Lazar Marković, koji je tako debitovao za ekipu Hala. Do kraja utakmice Hal je stigao do pirove pobede, golom Nijasea u 86. minutu.

Mančester će u velikom finalu na Vembliju igrati protiv Sautemptona, koji je sa ukupnim rezultatom 2:0 izbacio favorizovani Liverpul.