SJAJAN POČETAK DANA: Zimonjić i Zverev bez problema do drugog kola, ali ih čeka pakao u sledećoj rundi!

nenad-zimonjic-tenis

Srpski teniser i selektor Dejvis kupr repretentacije, Nenad Zimonjić, obezbedio je plasman u drugo kolo Australijen opena u konkurenciji muškog dubla.

On je u paru sa Mišom Zverevim pobedio kombinaciju Dastin Braun/Albert Ramos sa 2:0(7:6, 6:2) posle 78 minuta igre.

Velika borba je viđena u prvom setu. Tokom celog seta bila je samo jedna brejk prilika, i to za srpsko-nemački dubl. Pošto brejkova nije bilo, pobednik se odlučivao u taj-brejku. Zimonjić i Zverev su prvi dozvolili mini brejk protivniku, ali su ubrzo preokrenuli situaciju u svoju korist, pa su na kraju iskoristili prvu set loptu i tako rešili 13. gem rezultatom 7:5.

U drugom setu problema za Srbina i Nemca nije bilo. U prvom gemu su napravili brejk, kasnijem tokom seta su stigli do još jednog i bez problema su stigli do 6:2 i pobede od 2:0.

U sledećoj rundi Zimonjića i Zvereva čeka paklen posao, pošto će im protivnici biti braća Brajan, inače treći nosioci na turniru.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg portala, to možete učiniti klikom na neku od reklama. Vas ništa ne košta, a nama mnogo znači. Hvala!