NIJE MU BILO LAKO: Anonimni Amerikanac namučio Federera!

Rodžer Federer se plasirao u treće kolo Australijen opena.

Švajcarac je u meču druge runde savladao anonimnog Amerikanca Nou Rubina, koji je na glavni turnir došao preko kvalifikacija, sa 3:0(7:5, 6:3, 7:6) posle 125 minuta igre.

Iako je svog rivala pobedio u tri seta, 200. teniser sveta je dosta namučio Federera.

U prvom setu je viđena velika i neizvesna borba. Brejkova nije bilo sve do poslednjeg 12. gema u kojem je Rodžer uspeo da slomi otpor žilavog protivnika i osvoji prvi set.

Rubin je malo pao nakon izgubljenog seta, pa je Federer bez pune muke osvojio naredni set sa 6:3.

Ubedljivo najviše problema nekada prvi teniser sveta imao je u trećem setu. Mladi Amerikanac nije hteo da se preda bez borbe. U drugom gemu je oduzeo servis favorizovanom rivalu. Pri rezultatu 5:3 Rubin je na Rodžerov servis imao dve set lopte, koje na njegovu žalost nije uspeo da iskoristi. To je loše delovalo na mladog Nou koji je u narednom gemu izgubio svoj servis i tako dozvolio Federeru da se potpuno vrati u set. Pobednika ovog dela igre odlučivao je taj-brejk. U njemu se bolje snašao Švajcarac, pa je sa 7:3 stigao do pobede i plasmana u treće kolo gde ga čeka veoma težak duel protiv Tomaša Berdiha.