SERIJA A: Juventus slavio u derbiju Torina

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas posle preokreta Torino sa 2:1, u 16. kolu Serije A i tako sačuvali prednost na čelu tabele.

Ekipa Siniše Mihajlovića povela je u 16. minutu golom Andree Belotija, ali je Gonsalo Iguain doneo Juventusu izjednačenje u 28. minutu, a onda i vodjstvo novim golom, u 82. minutu. Miralem Pjanić je u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 3:1.

Torino je u drugom poluvremenu imao sjajnu šansu, ali je reprezentativac Srbije Adem Ljajić bio neprecizan.

Juventus sada ima 39 bodova na prvom mestu tabele, sedam više od Rome, koja sutra igra protiv Milana. Torino je na sedmoj poziciji sa 25 bodova, tri manje od Atalante, koja je danas poražena od Udinezea 3:1.

Kjevo je u gostima pobedio „fenjeraša“ Palermo, dok su Bolonja i Empoli odigrali 0:0.

Ranije danas, Napoli je pobedio Kaljari 5:0.

U ponedeljak se završava 16. kolo utakmicama Roma Milan i Fiorentina Sasuolo.