BUNDESLIGA: Bajern posle preokreta slavio u Majncu (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su posle preokreta domaći Majnc sa 3:1, u prvoj utakmici 13. kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Majnc je poveo u četvrtom minutu golom Džona Kordobe posle dobrog solo prodora. Četiri minuta kasnije izjednačio je Robert Levandovski na dodavanje Arjena Robena. Vođstvo Bajernu doneo je Roben u 21. minutu, kada je posle centaršuta Tomasa Milera glavom poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Levandovski iz slobodnog udarca u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. To je bio deveti prvenstveni gol Levandovskog u ovoj sezoni.

Bajern je vezao drugu pobedu i popeo se na prvo mesto sa 30 bodova, koliko ima i drugoplasirani Lajpcig, ali i utakmicu manje. Lajpcig će u subotu igrati na svom terenu protiv Šalkea.

Majnc je pretrpeo šesti poraz u prvenstvu i zauzima deveto mesto na tabeli sa 17 bodova.