CRNO-BELIMA KOŠARKAŠKI KLASIK: Hečer predvodio Partizan do trijumfa nad Cibonom

Košarkaši Partizana upisali su treći trijumf na startu ABA lige i tako su zadržali maksimalan učinak. Crno-beli su pred punim Pionirom pobedili u košarkaškom klasiku Cibonu sa 87:81, pre svega zbog sjajne role Hečera.

Zagrebački tim je bolje otvorio utakmicu, gosti su na startu imali prednost od sedam poena razlike. Ipak, proradio je Partizanov šut za tri poena, pa su domaći košarkaši nošeni fanatičnim navijačima stigli do preokreta. Crno-beli su nastavili da rešetaju koš Cibosa, pa su stigli i do najveće prednosti od 11 razlike u drugoj četvrtini. Hrvatska ekipa je uspela da zaustavi nalet Partizana, pa je razlika na kraju poluvremena bila šest, 48:42.

Partizan sjajno otvara treći period, i ubrzo je prednost ponovo dvocifrena. Crno-beli su ubedljivu prednost držali sve do kraja treće četvrtine, posle koje je bilo 73:60. Međutim, Cibona se nije predavala, pa su u odlučujućih 10 minuta namučili srpski tim. Razlika je pala na svega četiri razlike, pa se ušlo u zanimljivu završnicu. Na scenu je stupio Hečer, koji je u kratkom periodu ubacio 8 poena i jednom sjajno uposlio Lukovića, pa je Partizan na kraju slavio sa 87:81.

Upravo je sjajni Hečer bio najbolji igrač Partizana, pogodio je šest trojki iz deset pokušaja i ubacio ukupno 25 poena, Vrabac je dodao 12, Luković 11, a Birčević 10 poena. Cibona je imala dvojicu veoma raspoloženih košarkaša, Šakić je dao 28 poena, a Žižić 24.

Partizan je posle tri kola maksimalan, dok je Cibona upisala prvi poraz.

Utakmici su prisustvovali i fudbaleri Partizana, a kao i uvek Grobari su napravili sjajnu atmosferu.