WTA GVANGŽU: Jelena preko Lisicki do polufinala!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira u kineskom gradu Gvanžuu.

Jankovićeva je u četvrtfinalu pobedila Nemicu Zabine Lisicki u dva seta, 7:6 (4) i 6:4.

Srpkinja je u njihovom sedmom medjusobnom duleu došla do šeste pobede posle sat i 46 minuta igre.

Jankovićeva će se polufinalu turnira u Gvanžuu sastati s Hrvaticom Anom Konjuh koja je u četvrtfinalu bila bolja od Amerikanke Dženifer Brejdi sa 2:0 u setovima.

Jankovićeva je u jedinom dosadašnjem duelu s Konjuh zabeležila pobedu. One su se sastale ove godine na Majorci, a Jankovićeva je pobedila sa 7:5 i 6:3.

Srpska teniserka loše je počela meč, Lisicki je lako i brzo povela s 2:0, ali je Jankovićeva uspela da izjednači, a potom i povede s 4:3.

Nemica je novim brejkom stigla do izjednačenja, ali joj je Jankovićeva pri rezultatu 5:5 ponovo oduzela serivs. Lisicki je u 12. gemu posle velike borbe ponovo uspela da oduzme servis i prvi set odvede u taj-brejk koji je pripao Jankovićevoj sa 7:4.

U drugom setu viđena su tri brejka, od čega je Jankovićeva, drugi nosilac na turniru u Guangdžou, napravila dva i izborila plasman u polufinale.