SIGURNA TROJKA ZVEZDE: Crveno-beli lako savladali ČSK u Čelarevu (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su danas u Čelarevu savladali ČSK sa 3:0 (1:0).

Crveno-beli su u prvom poluvremenu postigli jedan pogodak preko Marka Poletanovića, ali su i promašili penal. Sa bele tačke bio je neprecizan Aleksandar Luković. Drugo poluvreme donelo je nešto ofanzivniju igru domaćina, ali oni nisu uspeli da savladaju Zvezdinog golmana Manojlovića. Pitanje pobednika rešio je kapiten Luković prelepim pogodkom iz slobodnog udarca. Konačnih 3:o postavio je Sikimić.

ČSK (4-4-2): Tankosić – Tomović, Marković, Kerkez, Jević – M. Plavšić (od 46’ Mezei), Krstanović, Davidov, Žakula – Vukasović (od 65’ Stepanov), Nikodijević (od 58’ Furtula).

C. ZVEZDA (4-1-4-1): Manojlović – Petković, Le Talek, Aleksandar Luković, Ristić – Poletanović – Mouče (od 63’ Srnić), Ruiz (od 75’ Račić), Andrija Luković, Plavšić – Orlandić (od 73’ Sikimić).