SUROVA BARSA OSVOJILA SUPERKUP: Arda Turan i Mesi se poigravali sa nemoćnom Seviljom (VIDEO)

Barcelona's Luis Suarez, left, celebrates with teammates after scoring the first goal during the Spanish Super Cup first=leg soccer match, against Sevilla, at Ramon Sanchez-Pizjuan stadium in Seville, Spain, Sunday, Aug. 14, 2016. (AP Photo/Antonio Pizarro)

Fudbaleri Barselone osvojili su Superkup Španije.

Posle pobede od 2:0 u prvom meču, Katalonci su u revanšu bili još ubdljiviji protiv Sevilje, bilo je 3:o. Tim Luisa Enrikea poveo je već u 10. minutu preko Arde Turana. Mogla je Sevilja da izjednači do poluvremena, ali je penal promašio Ibora. U drugom delu još dva gola šampiona Španije, prvo je u 46. minutu ponovo pogodio sjajni Turan, a konačnih 3:0 devet minuta kasnije, glavom je postavio Leo Mesi.

Sjajan uvod u novu sezonu za Barsu, dok je Sevilja posle poraza u Superkupu Evrope od Reala, doživela još jedan krah.