LOŠ POČETAK ZA SRBE: Aleksandra Krunić eliminisana na startu Australijen opena!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je učešće na AO već u prvom kolu.

Nju je u dva seta savladala estonska igračica i 33. teniseka sveta Anet Kontavej, (6:4, 7:5).

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel, i prva pobeda Estonke.

Krunićeva je bila bolja na početku prvog seta. Srpska teniserka je odmah na startu napravila brejk. Čuvala je Aleksandra prednost sve do rezultata 4:3. Usledio je ogroman pad u igri, što je Kontavej iskoristila da veže tri gema i osvoji prvi set.

U drugom setu viđena je velika borba. Prvih pet gemova proteklo je bez brejka, ali je Srpkinja poklekla u šestom. Estonka je povela sa 4:2 i činilo se da će lagano privesti meč kraju. Ipak, poznata po svojoj borbenosti Krunićeva se nije predavala. Kontavej je pri rezultatu 5:3 po drugi put servirala za trijumf, a Aleksandra je uspela da napravi brejk i unese neizvesnost u ovaj set. U narednom gemu naše teniserka je izjednačila na 5:5, pritom spasivši jednu meč loptu. Ipak, Kontavej osvaja dva gema u nizu i stiže do pobede od 2:0 i plasmana u drugo kolo.

Kontavej će u borbi za trću rundu igrati protiv Mone Bartel.

Eliminacijom Aleksandre Krunić, Ivana Jorović ostala je jedina srpska teniserka na ovogodišnjem AO.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta to možete učiniti klikom na neku od rekama.Vas ništa ne košta, nama mnogo znači.

Be the first to comment on "LOŠ POČETAK ZA SRBE: Aleksandra Krunić eliminisana na startu Australijen opena!"