VAŽNA POBEDA CRVENO-BELIH: Zvezda bila loša, pa u trećoj četvrtini pregazila Zadar!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na gostovanju Zadar sa 88:76 (19:23, 23:22, 29:9, 17:22) u poslednjoj utakmici devetog kola regionalne ABA lige.

Zvezdu je do pobede predvodio Milko Bjelica sa 20 poena i po dva skoka i asistencije, dok je Tejlor Ročesti dodao 14, a Džejms Feldin ubacio je 13.

U ekipi Zadra istakao se Preston Nouls sa 17 poena, a jedan manje dodao je Džošua Bostik.

Domaćin je u prvom poluvremenu bio prilično raspoložen za igru. Odbrana je bila na visokom nivou, a s druge strane funkcionisao je i šut s distance, pa je tako Zadar na poluvremenu vodio sa 45:42.

Drugo poluvreme nije dobro počelo po crveno-bele, Zadar je poveo sa 49:44, ali onda je usledila serija ekipe Dušana Alimpijevića od 17:0, kojom je praktično prelomljena utakmica.

Crveno-beli početkom poslednje deonice imali su vodjstvo od 21 poena 75:54, ali je usledila serija domaćina od 16:3 kojom su na tri i po minuta do kraja utakmice prišli na osam poena zaostatka. Beogradski tim uzvratio je trojkom Bjelice i polaganjem Dobrića i tako u poslednja dva minuta susreta ušao sa 11 poena prednosti 83:72.

Zvezda je ovom pobedom zadržala drugo mesto na tabeli ABA lige i sada ima skor od sedam pobeda i dva poraza, dok je Zadar 10. tri trijumfa iz devet utakmica.