SENZACIJA U MILANU: Švedska odolela, Italija posle 60 godina bez plasmana na Svetsko prvenstvo!

Posle 60 godina na Svetskom prvenstvu u fudbalu neće igrati reprezentacija Italije.

Azuri su nakon poraza od Švedske 1:0 u prvom meču, u Milanu na Đuzepe Meaci odigrali samo 0:0.

Domaćin je tokom čitavog meča imao veliku inicijativu. Žestoko su napadali Italijani, u poslednjim minutima ka golu Švedske krenuo je i Bufon, ali je sve bilo uzaludno.

Kandreva i Imobile su u prvom poluvremenu propustili sjajne šanse, a u nastavku su pretili Beloti, El Šaravi, Florenci, Parolo, ali nisu uspeli da savladaju sjajnog golmana Olsena. Upravo je rezervista El Šaravi imao poslednju priliku na utakmici, ali je njegov volej udarac na neverovatan način odbranio švedski čuvar mreže.

Italija je utakmicu završila sa čak 24 udarca ka golu rivala.

Šveđani su se lavovski borili i na kraju odbranili i zasluženo plasirali na SP u Rusiji.

Italijani mogu da žale za prilikama koje su propustili u oba meča, a Đanluiđi Bufon nažalost svih ljubitelja fudbala neće imati priliku da brani na još jednom velikom takmičenju.