POSLE MARAKANE JE SVE LAKŠE: Arsenal pregazio Everton na Gudisonu!

Fudbaleri Arsenala upisali su važnu pobedu na gostovanju Evertonu.

Tobdžije su posle preokreta slavile na Gudisonu sa 5:2, a samo je Čeh bio starter od fudbalera koji su igrali protiv Crvene Zvezde u četvrtak.

‘Karamele’ su na ‘Gudison parku’ povele posle 12 minuta preko Runija koji je iskoristio grešku Džake i lako matirao Čeha.

Ipak, do prvog odmora ‘Tobdžije’ su izjednačile u 40. minutu, kada je posle pokušaja Džake i odbrane Pikforda, od odbitka Naćo Monreal pogodio mrežu.

Uzbudljivo je bilo u drugom poluvremenu gde je postignuto čak pet golova.

Samo osam minuta u nastavku bilo je potrebno ekipi Arsena Vengera da dođe do preokreta, a gol je postigao Mesut Ezil, koji je prekinuo post i ove sezone upisao prvi gol u dresu londonskog tima.

Donmaćini su u 68. minutu imali igrača manje na terenu pošto je Gaj zaradio drugi žuti karton.

Šest minuta kasnije Ozil je upisao asistenciju, a Lakazet pogodio za 3:1.

U finišu meča viđena je rapsodija na terenu. Remzi je u poslednjem minutu regularnog dela zatresao mrežu protivnika Evertona. Karamele su nakon velike greške Petra Čeha smanjile na 4:2, strelac je bio rezervista Nijase.

Tu nije bio kraj golovima, jer je u samoj završnici na lep način Sančez postavio konačnih 5:2.

Ovo je bila najbolja utakmica ove sezone ‘Tobdžija’, koji su se popeli na peto mesto na tabeli, dok je Everton u zoni ispadanja sa samo osam osvojenih bodova.