SERIJA A: Ikardi vodio Inter do pobede nad Milanom!

Fudbaleri Intera pobedili su večeras Milan sa 3:2 u derbiju osmog kola italijanske Serije A.

Popularni „Derbi dela Madonina“ izmedju gradskih rivala doneo je dosta uzbuejenja, a junak trijumfa bio je kapiten Mauro Ikardi koji je postigao tri gola.

„Neroazuri“ do prve prednosti stigli su u 28. minutu pogotkom Ikardija koji je iskoristio dobar centaršut Antonija Kandreve sa desnog boka.

Milan je želeo što pre da dodje do izjednačenja, ali im je to za rukom pošlo tek u 56. minutu kada je mrežu Intera zatresao Suso.

Samo sedam minuta kasnije Inter je stigao do nove prednosti, a ovaj put Ikardi je iskoristio asistenciju Ivana Perišića.

Milan je u 81. preko Djakoma Bonaventure došao do izjednačenja i uneo potpunu neizvesnost u meč, ali je Ikardi u 90. iz jedanaesterca doneo veliko slavlje navijačima Intera.

Inter je posle današnjeg pobede na drugom mestu sa 22 boda, dok je Milan 10. sa 12.