NIŠTA OD SENZACIJE: Australija eliminisala Siriju!

Fudbaleri Australije plasirali su se u interkontinentalni baraž za plasman na Svetsko prvenstvo 2018, pošto su danas u Sidneju posle produžetaka pobedili selekciju Sirije sa 2:1.

Posle regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, koliko je bilo i u prvom meču baraža azijskih kvalifikacija odigranom prošlog četvrtka u Maleziji.

Pobednik ovog dvomeča rešen je posle produžetaka, a odlučujući gol postigao je Tim Kejhil u 109. minutu.

Omar al-Soma je prethodno doveo Siriju u vodjstvo u šestom minutu, a izjednačio je Kejhil.

Drugi gol koji je postigao na današnjem meču bio je 50. pogodak Kejhila u dresu reprezentacije. On je tako postao 59. fudbaler u istoriji koji je za nacionalni tim postigao 50 golova.

Australiju od plasmana na Svetsko prvenstvo u Rusiju sada deli još jedan korak. Ta selekcija će u interkontinentalnom baražu igrati protiv četvoroplasirane ekipe iz CONCACAF zone.