MOĆNI VLADIMIR: Štimac dominirao u debiju za Efes!

Reprezentativac Srbije Vladimir Štimac zabeležio je odličnu partiju na svom debiju u dresu Anadolu Efesa.

Iako je njegov tim poražem od Pinar Karšijaka rezultatom 92:85, u prvom kolu šampionata Turske, bivši igrač Crvene zvezde je ovaj meč završio sa dab-dabl učinkom – ubacio je 24 poena i zabeležio 11 skokova.

Domaći sastav je od samog starta krenuo salovito i na odmor su imali 14 poena prednosti.

U nastavku meča, košarkaši Karšijaka su nastavili gde su i stali i držali dvocifrenu prednost, da bi ekipa Efesa u poslednjih deset minuta spustila razliku na 12 poena.

Izabranici Velimira Perasovića su u poslednjoj četvrtini istopili prednost domaćina i na minut do kraja imali četiri poena zaostatka.

Međuti, domaćini su do kraja uspeli da sačuvaju prednosi i da zabeleže pobedu na startu takmičenja.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Dejvid Kenedi sa 26 poena, a pratili su ga Džerod Džouns sa 22 poena i devet skokova i Dominik Volters sa 18.

Kod Efesa pored našeg Vladimira Štimaca, odlično izdanje prikazao je još jedan debiitant je zabeležio sjajnu partiju. Odličan je bio i drugi debitant Erik Mekolum sa 28 poena i pet asistencija.