LIGA ŠAMPIONA: Mesi srušio Juventus, Čelsi razneo Karabag, PSŽ petardirao Seltik!

Fudbaleri Barselone pobedili su na Kamp Nou Juventus rezultatom 3:0, na startu nove sezone Lige šampiona.

‘Blaugrani’ su ostvaili pobedu u Grupi D, a u toj grupi Olimpijakos je izgubio od Sportinga sa 3:2.

‘Stara dama’ se držala sve do kraja prvog poluvremena, kada je u sudijskoj nadoknadi Lionel Mesi na asistenciju Luisa Suaresa postigao pogodak i tako prvi put savladao Đaunliđija Bufona.

U drugom poluvremenu, Barselona je nastavila agresivno i Ivan Rakitić je zatresao mrežu protivnika u 56. minutu.
Mesi se u 69. ponovo upisao u listu strelaca i tako postavio konačan rezultat.

Olimpijakos može da bude zadovoljan rezultatom jer je do 89. minutu gubio sa 3:0, ali je Felipe Padro za četiri minuta postigao dva gola i tako ublažio poraz.

Bivši fudbaler Partizana Uroš Đurđević bio je u startnoj postavi i igrao je do 62. minuta za grčke crveno-bele.

U okviru Grupe C, Čelsi je bio ubedljiv protiv debitanta Karabaga – 6:0.

‘Plavci’ su poveli već u petom minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Zapakosta povećao prednost.

U nastavku meča Aspilikueta je zatresao mrežu, da bi seriju golova nastavili Bakajoko u 71. i Bačuaj u 76.

Konačan rezultat postavio je Medvedev autogolom u 82. mintutu.

Druga utakmica Grupe C između Rome i Atletiko Madrida u Rimu završena je bez golova i to je bio jedini nerešeni rezultat.

Mančester junajted rutniski je savladao Bazel u meču grupe A – 3:0.

Bolji su bili domaći fudbaleri i poveli su u 35. minutu golom Felainijia,koji je ušao umesto Pola Pogber u 17. minutu.
Francuz je zbog povrede morao da napusti ranije teren.

Početkom drugog poluvremena je sve bilo rešeno, Romelu Lukaku je posle asistencije Blinda doneo domaćima 2:0, da bi Rašford pred kraj postavio konačnih 3:0.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je za ‘Đavole’ od starta utakmice.

U drugom meču su se sastali Benfika i CSKA iz Moskve, a gosti su posle preokreta slavili sa 2:1.

CSKA iz Moskve je posle preokreta pobedio Benfiku u Lisabonu sa 2:1.

Haris Seferović je doveo portugalski klub u vođstvo u 50. minutu, na asistenciju srpskog fudbalera Andrije Živkovića, a pobedu ruskom timu doneli su Vitinjo iz penala u 63. i Timur Žamaletdinov u 71.

Pari Sen Žermen je kao gost deklasirao Seltik sa 5:0, uz dva pogotka Edinsona Kavanija i po jednim Nejmara i Kilijana Mbapea, i uz autogol Mikaela Lustiga.

Pobedu u Grupi B zabeležio je i Bajern, koji je u Minhenu sa 3:0 pobedio Anderleht.

Bajern je iskoristio to što je od 11. minuta imao igrača više, posle isključenja Svena Kumsa, a pobedu je ostvario golovima Roberta Levandovskog iz penala, Tijaga Alkantare i Džošue Kimiha.