OVO NIJE HUMANO: Kadetska reprezentacija Srbije demolirala Hrvatsku sa 50 razlike!

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. godine i mlađi, odigrala je briljantnu utakmicu na Evropskom prvenstvu koje se održava u glavnom gradu Crne Gore Podgorici i deklasirala selekciju Hrvatske. Izabranici selektora Slobodana Klipe u okviru trećeg kola grupe „A“ slavili su pobedu od čak 50 poena razlike. Srpski kadeti su preuzeli kontorlu igre srdinom prve četvrtine, sve vreme bili dominantni i konstantno povećavali prednost: Srbija – Hrvatska 102:52 (32:17, 23:10, 27:12, 20:13). Sa skorom 2-1, Srbija je zbog slabijeg međusobnog skora sa Litvanijom i Izralom zauzela treće mesto u grupi „A“. Protivnik srskim kadetima u 1/8 finala biće drugoplasirani tim iz grupe „B“ koji će biti poznat posle duela Turske i Slovenije.

Uspeli su mladi Hrvati da iznenade srpske juniore na startu duela i povedu s 13:8. Međutim, fantastični Đorđe Pažin je pokrenuo svoje drugove i brzo je došlo do preokreta. Daleko bržom i agresivnijom igrom Srbija je već do kraja prve četvrtine stekla kapitalno vođstvo – 32:17. Nisu su se tu zaustavili izabranici selektora Klipe, posle trojke Marka Pavićevića poveli su sa 43:23 u 16. minutu.Odlična odbrana, velika prednost u skok igri i sedam pogođenih trojki bili su dovoljni srpskim kadetima da već posle prvog poluvremena razreše sve dileme oko pobdnika ovog duela – 55:27.

Dominacija srpskih reprezentativaca nastavila se i u nastavku utakmice. Sjajnom Pažinu, pridružili su se Langović, Karapandžić i Pavićević tako da je naš mladi tim posle treće četvrtine vodio sa čak – 82:39. U poslednjoj deonici selektor Klipa pružio je priliku svim igračima da se upišu u listu strelaca, isporbavao razne taktičke varijante, ali to nije uticalo na više nego ubedljivu prednost koja je na isteku 40. minuta glasila – 102:52.

SRBIJA U16: Mišković 4, Andrić 2, Pavićević 10, Karapandžić 13, Pažin 23, Agoč 2, Živanović 10, Vasić 8, Langović 11, Marković 7, Tanasković 8, Popović 4.

HRVATSKA U16: Petrović, Gizdavić 4, Lukačić, Rašić 6, Gulin 2, Perasović 4, Rudan 9, Bošnjak 12, Škarica, Šarić 11, Tišma 4, Majić