JAKI KAO CRNA ZEMLjA: Vaterpolisti Srbije rasturili Australiju za plasman u polufinale!

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Budimpešti.

Zlatni Delfini su deklasirali Australiju sa 15:5 i tako su na sjajan način nastavili pohod ka odbrani titule.

Od prvog do poslednjeg minuta utakmice pobednik se nije dovodio u pitanje. Srpski vaterpolisti su pružili još jednu sjajnu partiju i pokazali da su u ovom trenutku jednostavno najbolji tim na svetu.

Posle prvog poluvremena naši momci vodili su sa 8:3. U drugom poluvremenu ništa se nije promenilo, samo jedan tim je dominirao. Australijanci su jedva stizali do gola, dok su srpski vaterpolisti sa lakoćom punili mrežu nemoćnog golmana Kengura. Na kraju ubedljivih 15:5 za plasman u polufinale.

Kapiten Filip Filipović bio je najefikasniji sa tri pogotka, dok su po dva postigli Duško Pijetlović, Prlainović, Ćuk i Mitrović. U redovima ‘Ajkula’ u strelce su se upisivali Kajes, Pauer, Edvards, Gilhrist i Janger.

Srbija će u borbi za finale igrati sa boljim iz meča Hrvatska Italija, koji je na programu večeras.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta to možete učiniti klikom na neku od reklama, vas ništa ne košta, a nama mnogo znači!