STVARNO NAJBOLjI: Nemačka šampion Kupa konfederacija! (VIDEO)

Reprezentacija Nemčke osvojila je Kup Konfederacije u Rusiji pošto je u finalu savladala Čile rezultatom 1:0.

Akturelni svetski prvaci poveli su u 20. minutu posle kardinalne greške Dijasa u šesnaestercu, što je odmah iskoristio Verner, oduzeo loptu i nesebično proigrao Štindla koji je zatresao mrežu.

Samo minut ranije, Čile je imao veliku šansu za vođstvo koju nije iskoristio Aleksis Sančes.

Iako su Čilenaci imali više šuteva ka golu nisu uspeli da do kraja prvog dela iskoriste svoje šanse, iako su bili bolji protivnici.

U nastavku meča, prvo uzbuđenje dogodilo se u 56. minutu, kada su ’Panceri’ mogli preko Drakslera da povećaju vođstvo, ali je njegov udarac završio pored gola.

Tri minuta kasnije, srpski sudija Milorad Mažić morao je da razdvaja Kimiha i golmana Brava koji su se ušli u klinč. U sukob sa Nemcem ušao je i njegov saigrač iz Bajerna Vidal,zbog čega ima je Mažić podelio žute kartone.

Za razliku od prvog dela meča, fudbaleri Čilea nisu imali zapretili pred golom Ter Stegena, pa su izabranici Joakima Leva lako sačuvali stečenu prednost iz prvog poluvremena za pobedu u finalu.